Вас викликають на допит, щоб залякати, а тому їхати до них не потрібно.
Оскільки у таких випадках підстави виклику надумані, то прокурор/слідчий не можуть в повній мірі використовувати надані КПК України можливості щодо примусового приводу свідка, а тому відмова їхати на допит досить часто призводить до зникнення бажання його проводити.
Якщо відмова їхати на допит матиме наслідком доручення його проведення за місцем Вашого проживання, Ви не будете витрачати зайві кошти, а слідчий, який проводитиме допит на виконання доручення, точно не буде Вас залякувати (у крайньому випадку пояснити йому, що цього не варто робити, набагато легше).
Хочу звернути увагу, що для слідчого/прокурора Свідок на вагу золота, показання Свідка – найбільша цінність на шляху до розкриття злочину, а тому вони ніколи не будуть ставитися до Свідка зневажливо, вислухають і зрозуміють причини, чому Ви не можете приїхати, підуть Вам на зустріч, а у випадку, якщо явка на допит саме до них дійсно потрібна, – знайдуть можливості пояснити це (зможуть застосувати примусовий привід).
Законодавче обґрунтування відмови їхати на допит до іншої місцевості:
Відповідно до ч. 1 ст. 224 КПК України, допит проводиться за місцем проведення досудового розслідування або в іншому місці за погодженням із особою, яку мають намір допитати. Кожний свідок допитується окремо, без присутності інших свідків.
Відповідно до ч. 6 ст. 218 КПК України, слідчий, прокурор має право провадити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії на території, яка знаходиться під юрисдикцією іншого органу досудового розслідування, або своєю постановою доручити їх проведення такому органу досудового розслідування, який зобов’язаний її виконати.
Таким чином КПК України дозволяє прокурору/слідчому проводити допити свідків за місцем Вашого проживання або, якщо у прокурора/слідчого (так як і у свідка) відсутня можливість приїхати до Вас, – доручити проведення допиту свідка відповідним органам досудового розслідування за місцем Вашого проживання.